HNW disturbances from Serbia
Project name: Dead Body Collection
Project member: Dr Alex
Birth: August 16 2009
Death: April 20 2016

No contact.
Bandcamp: http://deadbodycollection.bandcamp.com
Discogs: http://www.discogs.com/artist/Dead+Body+Collection
-----------------------------------------------------------------------------

Lithuanian review for Dead Body Collection / Vomir

Šįkart apžvalgėlėje vėl rubrika ,,Sieną bestatant“. Reikia būti ne tik labai raštingu ir meistriškai įvaldžiusiu plunksną, bet ir ultra super jautriu klausytoju (bet kaip tokiu būti ilguoju laikotarpiu klausant ,,sienos“? Juk turėtų bukti jutimai…), kad kaskart kažkaip įdomiai ir vis kitaip aprašyti harsh wall noise‘ą, kuris, tiesą pasakius, kaskart vis toks pat (na, arba beveik toks pat) – statiškas, vienodas ir visai nesvarbu, kad laikas tiksi…
Šįkart žiauri triukšmo ataka glūdi DVD dėžutėje, 80 minučių trukmės tvarkingai iškeptame ir gražiu artworku (tokiu kaip ir ant dėžutės priekio) apivadalintame CDr leidinyje, kuriame pečiais susiglaudę pūpso du walleriai – gyvoji žanro klasika prancūzas ,,Vomir“ ir šviežias dar tik prieš nepilnus du metus ,,statybinę veiklą“ pradėjęs serbas po slapyvardžiu ,,Dead Body Collection“. Abu jie įrašo talpą dalijasi perpus – po 40 minučių.
Kažką labai nauja pasakyti apie ,,Vomir“ sunku – pristatinėti šio korifėjo tikrai nereikia. Jo kūrinys ,,Le Peuple Des Miroirs“ šiame splite eina antrasis. Nuo ,,Vomir“ pradedu neatsitiktinai, mat su juo viskas tvarkoje – jau kuris laikas prancūzas, mano akimis, kad ir kaip tai skambėtų keistai, ieško šiek tiek kitokių ,,sienos“ pateikimo būdų. Žinoma, įnešti kažkokių apčiuopamų naujų vėjų į šį antimuzikos stilių būtų labai sunku ir tai atrodytų mažų mažiausia groteskiškai (margarinas su žiupsneliu druskos ir sviestu), tačiau ,,Vomir“, atrodo, konstruodamas sieną jau atsiragavo kaip įmanoma galingesnio ekstremizmo, brutalumo ir jėgos. ,,Le Peuple Des Miroirs“, palyginimui su ,,DBC“ gabalu skambiu pavadinimu ,,Burn Your Skin. I Like The Smell Of It“, skamba ramiau, švelniau ir man, ko gero, įdomiau. Serbas gi, savo ruožtu, sekdamas ir laikydamas savo koncepcinių gairių (užmečiau akį į jo tinklapį/blogspotą), linksta labiau prie žiaurumo ir šokiruojančio aspekto tiek ir garsine, tiek ir vizualine prasme. Nežinau ar tai gerai ar blogai, bet man asmeniškai labiau patinka kiek kitokios koncepcijos ,,sienų builderiai“, labiau žaidžiantys su abstrakcijomis, pasąmone, senojo meno klišėmis ir pan. Na, bet jei įvertinti ,,DBC“ garsinį įnašą į šį splitą, na, jis nėra prastas, bet senajam masteriui, mano akimis, kažkuo vis tik nusileidžia.
Nežinau, ar tuo, kas čia pasakyta, kažkas pasakyta iš esmės apie garsą, nes kaip ir sakiau, reikia turėti didelio talento šiai misijai įgyvendinti HNW atveju (manau, didesnio nei būti walleriu). Jei nekenčiat šito statiško reiškinio (o tokių yra daug net ir tarp noiserių), tai ir nekęskit, bet jei bent kiek simpatizuojat šitam populiariam noise‘o new wave‘ui, kurio ateities progresą muzikaliai yra ,švelniai sakant, sunkoka prognozuoti, pamėginkit prigriebti šį įrašą. Gana neprastas.


by Haidrichas Mollenbeckas

taken from:
http://haidrichas.blogas.lt/dead-body-collectionvomir-split-cdr-329.html